Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

אומץ מוצאים רק ביושר


אז מה עושים אם אתה דווקא נמנה על אלו שעם השנים התכווצו להם הביצים? לא מתייאשים אפשר לשנות.

חיסול מפלצות ורכישת הרפתקאות

מתחילים על יבש. הורגים מפלצות ישנות דהיינו, פחדים ותיקים ורוכשים הרפתקאות חדשות דהיינו מנסים דברים חדשים ולא מוכרים.

לפני שמסכנים את הכסף של בעלי המניות , מתחילים בדברים אישיים. פחדים הם דברים אישיים: אחד פוחד לטוס, השני לצלול, השלישי לאבד את כספו בבורסה, אחד למות ואני הכי בעולם פוחדת מג'וקים. נטייה להתמודד מול פחדים היא יכולת אישית שמלווה אותך גם בבית וגם בעסקים אם תשפר את יכולת ההתמודדות מול הפחדים האישיים שלך תשתפר גם בעסקים

רשום לעצמך את חמשת הדברים שהכי מפחידים אותך בעולם. סמן שניים מהם וצא למשימת חיסול. קבע לך מהי השיטה הטובה ביותר, קצוב לה זמן להשמדתו והסתער עליה בנחישות של רמבו. היום ולא מחר. מחר זה לא באמת שיר תקווה זה סתם "ההימנון" של תרוצים. ואלו שמטיבים לזמר אותו מוצאים את עצמם ברבות היום מסורסים. אני למשל הלכתי על גחלים לוחשות ממש כמו ההודי בפרסומת כדי לסמל לעצמי שאני יכולה להתמודד גם עם מכשולים שנראים לכאורה בלתי עבירים. קבע לך את משימת החיסול השבועית שלך.

במקביל עשה לך עוד השבוע יום בלונה פארק של החיים..

1. קשור שיחה עם מישהו חדש- מוכר העיתונים, ממלא דלק, ספר חדש. בסוף השיחה עלייך לדעת את הפרטים הבאים על בן שיחך : בן כמה הוא, מצבו המשפחתי והיכן הוא גר.

2. נסה מאכל שמעולם לא טעמת .

3. קנה דיסק של זמר שמעולם לא שמעת עליו.

4. לבש חולצה ורודה לעבודה. לנועזים שורוד כבר קטן עליהם לכו על פרחים.

5. קח שיעור נסיון בפעילות ספורטיבית חדשה עבורך.

6. זמן לך שיחה חשובה. בקש את ההעלאה שמזמן אתה רוצה או סגור חשבון פתוח. בחר לך משהו שאתה דוחה אותו הרבה זמן כיוון שאתה פוחד מתוצאותיו ולך על זה עכשיו. במהרה תגלה שהתמודדות עצמה פחות קשה ממה שדמיינת.

סיימת עייף אך מרוצה? סגור את ערוצי התקשורת שלך ורשום את המלצות הבאות שאתה עומד לחסל ואת הדברים החדשים שהיית רוצה לנסות והכן תוכנית פעולה. אל תשכח לתפוח לעצמך על השכם . זה עתה הצטרפת לתוכנית של "היפים והאמיצים" וזו כידוע לך תוכנית לכל החיים.

חשיבות הביצים לעסקים

הגודל כן קובע.

מה זה? !עד אתמול זה היה עיתון מכובד לאנשי עסקים. איך היא מתבטאת? היא פשוט קוראת לילד בשמו. העיקרון הזה יישמר גם כשנדבר על פחדים , על מכשלות על אתגרים ומשימות והוא לא נסוג גם כשבאים לדבר על איברים אפילו מוצנעים.

אם אתה בעסקים כדאי שתתן מבט קרוב על גודל הביצים. לא רק על אלו שלך, גם אלו של השותפים והמתחרים שלך.

גודל הביצים ולא גודל המוח הוא זה שמבחין בין אנשים מצליחים מאד לשאר בני התמותה. אם אתם לא מאמינים לי תנו מבט על תשובה, בינו צדיק ואולי גם נוחי דנקנר שקוטפים עכשיו את פירות ההימורים. הביצים מייצגות אומץ ויכולת נטילת סיכונים.

אומץ היא התכונה החשובה ביותר שיש לא רק בעסקים, אלא בכלל בחיים. אומץ היא החשובה מכולן משום שהיא זו שמאפשרת את שאר התכונות הטובות כמו יושר, חוכמה, כושר מנהיגות, נאמנות. לכל אלה אין זכות קיום לאורך זמן, אם אתה פחדן. תמיד יגיע הקונפליקט שבו תצטרך לבחור בין להיות אמיץ ונכון לשאת בתוצאות לבין להיות צבוע, אם להיות חבר טוב גם כשזה עולה לך במחיר יקר, לדעת לבקש סליחה או לנסות להטיל את האשמה ע ל מישהו אחר. אלו הם מבחני האומץ האמיתיים.

איפה קונים ביצים גדולות?

דבר ראשון חשוב שתדע במקור נולדת עם זוג כזה וזה נכון גם אם את אשה. כבר בגיל שנה עשינו מעשים אמיצים להפליא כמו לנסות ללכת על שתיים. ילד ממוצע נופל עשרות פעמים לפני שהוא לומד ללכת ואני עוד לא פגשתי את הילד שהצהיר אחרי שלוש, ארבע או מאתיים השתטחויות לא אלגנטיות ואולי מכאיבות שהוא עם ה"חרא" הזה ( ללכת) גמר.

כשאנחנו מתבגרים העוז מפנה את מקומו להססנות, את יצר ההרפתקנות עוצר האגו ואת הבטחון העצמי מוצאים בעיקר בכריות בטחון. כל השתטחות מאיימת על איך שאנחנו תופסים את עצמנו ועד מהרה החשש לתדמיתנו, מעמדנו, כספנו וכבודנו הוא כזה שגורם לנו להסס לפקפק ובעיקר לנסות ללכת על בטוח. כך נמצא לפעמים שנכוו פעם אחת ברותחין ועכשיו הם בתקופת צינון שלא לאמר הקפאה עמוקה מהחיים.יש אנשים שכשלו בעסקת בנדל"ן פעם אחת או נפלו בבורסה ידירו את עצמם לכל החיים מההתעסקות בשטחים הללו זאת למרות שאת התיאוריה על מחזוריות הם מדקלמים בעל פה.

ללכת על בטוח זה משהו שאפילו לא בטוח שטוב לבנקאים אבל אין ספק שזה לא ממש עוזר כשאתה רוצה לקנות בנק אבל לא עשית דיו דיליג'נס של שנה כמו שעשה בינו לפני בערך שנה.


שתפי

ליצירת קשר: 050-9010080